RentReliefBanner

پروگرام مساعدت کرایه‌ای اضطراری


پروگرام مساعدت کرایه‌ای اضطراری


اگر شما به این پروگرام درخواست فرستاده اید و تائید شده اید و یا درخواست داده اید ولی تا حالا در مورد درخواست تان دوباره نشنیده اید: لطفاً دوباره درخواست ندهید! موارد تازه مرتبط به پروگرام به درخواست شما علاوه خواهد شد. اگر پرسش دارید به CAA به تماس شوید.

پروگرام مساعدت کرایه‌ای اضطراری (Maine's Emergency Rental Assistance Program) مین پرداخت های کمکی مرتبط به کرایه و خدمات رفاهی را برای کرایه دهندگان واجد شرایط ارائه مینماید. ادارات مساعدت اجتماع مین (Maine's Community Action Agencies) درخواست ها را مرور، واجد شرایط بودن را چک، و به نمایندگی خانواده ها پروسس کردن پرداخت ها برای هزینه های واجد شرایط را پیش خواهد برد.

اگر شما با خروج مواجه هستید، یا ترس اینرا دارید که شاید اخراج شوید،‌ لطف نموده با مساعدت حقوقی پاین تری (PTLA) یا خدمات حقوقی افراد مسن (LSE) به تماس شوید. آنها وجوه دارند که به شما حتی اگر شما به این پروگرام واجد شرایط نباشید کمک نموده میتوانند.


واجد شرایط بودن


درخواست های کرایه نشین باید تمام این معیارات را پوره نمایند تا برای مساعدت کرایه در نظر گرفته شوند:

حدود عاید

عاید خانواده شما باید حدود مشخص عاید را پوره کنند. حدود با موقعیت و اندازه خانواده فرق میکند. اینجا کلیک کنید تا بدانید که آیا عاید شما در محدوده حدود پروگرام است. 

ReducedIncome

مشکلات مالی

یک یا بیشتر افراد خانواده شما در جریان همه‌گیری مشکلات مالی داشته است.


ERAProgramIcon_HouseholdUtilities

مشکل در پرداختن کرایه یا هزینه خدمات رفاهی

شما در پرداخت کرایه یا هزینه خدمات رفاهی مشکل دارید.


درخواست


بگونه آنلاین درخواست دهید

جهت درخواست دادن آنلاین منطقه که شما در حال حاضر انجا زندگی میکنید را در ذیل انتخاب نموده و ما شما را به اداره درست رهنمایی خواهیم کرد.

OnlineIcon


درخواست ورقی
یک درخواست را اینجا بارگیری کنید. شما میتوانید درخواست را توسط ایمیل فرستاده یا با اداره مساعدت اجتماع (Community Action Agency) محلی تان از طریق پُست الکترونیکی بفرستید. اگر شما به یک درخواست ورقی نیاز دارید، لطف نموده با این شماره 1-800-452-4668 به MaineHousing به تماس شده و ما بشما بزودی یک درخواست خواهیم فرستاد. 

Icon_Data


پرسش های بطور مکرر پرسیده شده پرسش های مکرر پرسیده شده در مورد کرایه نشین


پرسش های مکرر پرسیده شده در مورد کرایه نشین

من قبلا برای این برنامه درخواست داده ام، آیا باید دوباره درخواست بدهم

خیر. اگر درخواست داده اید و تأیید شده اید یا اگر درخواست داده اید و هنوز در مورد درخواست خود چیزی نشنیده اید، نیازی به درخواست مجدد نیست! اگر درخواست دادید و به دلیل اینکه آیا مشکلات مالی شما مربوط به کووید است یا خیر، با آژانس اقدام اجتماعی یا سازمان فرهنگی شرکت کننده در برنامه تماس بگیرید.

اگر من پرسش داشته باشم با کی باید تماس بگیرم؟

اگر شما پرسش های عمومی در مورد پروگرام دارید، لطف نموده به MaineHousing با این شماره 1-800-452-4668 به تماس شوید. اگر شما کدام پرسش مشخص در مورد درخواست دارید، لطف نموده با CAA یا سازمان فرهنگی مبتنی بر شرکت کننده در برنامه تماس بگیرید 

آیا من در زمانیکه در حال انتظار به این وجوه هستم میشود که اخراج شوم؟

اگر با بازنشستگی روبرو هستید یا می ترسید اخراج شوید، لطفاً با این شماره تماس بگیرید خدمات حقوقی درخت کاج (PTLA) یاخدمات حقوقی سالمندان (LSE). آنها بودجه ای دارند که می توانند به شما کمک کنند حتی اگر واجد شرایط این برنامه نباشید. 

آیا میشود که پول پروگرام به اتمام برسد؟

درحالیکه ما ضمانت کرده نمیتوانیم، ما توقع داریم که مین وجوه کافی جهت کمک تمام آن کرایه دهندگان که برای مساعدت واجد شرایط هستند داشته باشد.

کجا من میتوانم در مورد این پروگرام خبرهای تازه را دریافت نمایم؟

لطف نموده فورم ذیل را تکمیل نموده تا مشترک لیست ایمیل ما جهت دریافت خبرهای تازه پروگرام مساعدت کرایه‌ای اضطراری (Emergency Rental Assistance Program) شوید. ما از طریق این لیست ایمیل خبرهای تازه مرتبط به پروگرام را با پوست نمودن اینجا شریک خواهیم ساخت، و روی حساب های رسانه های اجتماعی خود همچنان شریک خواهیم ساخت.

اگر مالک خانه من در این پروگرام اشتراک نکند چه خواهد شد؟

باز هم شما میتوانید درخواست دهید. حتی اگر مالک خانه شما اشتراک نکند، معلومات تماس شانرا در درخواست تان درج نمایید. یکبار که او اطلاع یافت که شما درخواست دادید او 5-7 روز مهلت خواهد داشت تا اسناد و مدارک اش را تکمیل و آنها را برگرداند. اگر آنها اسناد را تکمیل نکرده یا تماس نگیرد، ما با شما کار خواهیم کرد.


پرسش های پروسه درخواست

من چگونه درخواست دهم؟

شما میتوانید در این صفحه با پایین رفتن جاییکه میگوید ""درخواست"" درخواست دهید.

بگونه آنلاین درخواست دهید: روی مینو پایین رفتن کلیک نموده و کشور خود را انتخاب کنید. روی ""حالا آنلاین درخواست دهید"" کلیک کنید و درخواست خود را خانه پُری کنید.

درخواست از طریق کاغذ: می توانید برنامه فوق را دانلود و چاپ کنید. درخواست را تکمیل کنید و یک کپی از مدارک خود را از طریق ایمیل ارسال کنید یا باید به CAA محلی خود یا سازمان فرهنگی شرکت کننده درخواست دهید. همچنان می توانید با شماره 1-800-452-4668 با MaineHousing تماس بگیرید و ما نسخه چاپی آن را برای شما ارسال می کنیم. " 

آخرین تاریخ درخواست دادن کدام است؟

درخواست تا سپتمبر 2022 بشکل انفرادی جهت مرور شدن قبول خواهند شد.

من کدام معلومات نیاز دارم تا درخواست دهم؟

"هم از مستاجر و هم از صاحبخانه خواسته می شود در زمان درخواست اطلاعات را ارائه دهند. (اگر شما مستاجر هستید و صاحبخانه شما شرکت نمی کند، می توانیم پول را برای شما ارسال کنیم.) مستاجر به اطلاعات شریک نیاز دارد و به سوالات درخواست پاسخ می دهد. شما باید اطلاعات تماس صاحب خانه خود را وارد کنید. در زمان درخواست نیازی به آپلود هیچ سندی ندارید. CAA محلی شما یا سازمان فرهنگی شرکت کننده در صورت نیاز به اطلاعات و اسناد Extra با شما تماس خواهد گرفت.

با مالکان خانه توسط CAA یا سازمان فرهنگی مشارکت کننده زمانیکه وقت آنها باشد تا معلومات را تکمیل و اسناد را تسلیم نماید تماس گرفته خواهد شد." 

آیا مالک خانه من نیاز دارد تا اسناد را ارسال نماید.

برای اینکه به مالک خانه پرداخت مستقیم صورت بگیرد، مالک خانه شما باید اسناد را ارسال نماید. اگر شما یک توافق اجاره یا کرایه‌ای ندارید، مالک خانه شما نیاز دارد تا ثابت نماید که آنها صاحب دارایی است. آنها میتواند از یک رسید مالیه یا یک تضمین دارایی استفاده کند. اگر شما یک کمپنی مدیریت دارایی دارید، آنها نیاز دارند ثابت نماید که دارایی را مدیریت مینماید.

مالک خانه شما همچنان نیاز دارد تا در یک W9 ارسال نماید و یک درخواست/شهادت جدا را خانه پُری نماید. مالک خانه شما زمانیکه درخواست شما از سیستم گرفته شده است که به آنها این معلومات را ارائه میکند یک ایمیل دریافت خواهد کرد."

بعد از اینکه من درخواست خود را تسلیم مینمایم چه اتفاق خواهد افتاد؟

"اگر به صورت آنلاین درخواست دهید: پس از ارسال درخواست، سیستم شما شما را به صفحه ای می فرستد که اطلاعات بیشتری درباره اتفاقات بعدی دارد. پس از CAA یا سازمان فرهنگی شرکت کننده. درخواست خود را دریافت کردید. ایمیلی دریافت خواهید کرد که آنها پردازش خواهد شد، که ممکن است 4 تا 6 هفته طول بکشد، و زمانی که CAA یا سازمان فرهنگی شرکت کننده درخواست پول شما را تایید یا رد کرد، همچنان ایمیلی دریافت خواهید کرد. این برنامه به صورت محلی توسط CAA محلی یا سازمان فرهنگی شرکت کننده اداره می شود و شما باید اگر سوالی دارید با آنها تماس بگیرید 

اگر شما با یک درخواست ورقی درخواست داده اید: شما یک ایمیل یا تماس تلیفونی دریافت خواهید کرد. آنها زمانیکه درخواست شما را دریافت کنند به شما تماس گرفته یا ایمیل خواهند فرستاد و یا اگر درخواست شما را رد یا تائید کند به شما تماس گرفته یا ایمیل خواهند نمود. اگر شما به انترنت دسترسی دارید شما میتوانید به دریچه مشتری ERA رفته تا حالت درخواست خود را چک کنید."

به مالک خانه من چگونه پول پرداخت خواهد شد؟

یکبار که CAA یا سازمان فرهنگی مشارکت کننده. هر چیزیکه از شما و مالک خانه شما نیاز داشت را تکمیل کرد، آنها درخواست شما را مرور و تصدیق خواهد کرد. بعد آنها پول را همینکه ممکن باشد توسط چک یا پرداخت مستقیم بانکی به مالک خانه خواهد فرستاد. اینکه چه زمان درخواست شما تصدیق میگردد به شما اطلاع داده خواهد شد. اگر مالک خانه شما شرکت نمیکند، CAA یا سازمان فرهنگی مشارکت کننده. برای پرداخت پول با شما کار خواهد نمود. 

من در خانه پُری کردن درخواست به کمک نیاز دارم. آیا کسی میتواند به من کمک کند؟

"بله. شما میتوانید به CAA یا سازمان فرهنگی مشارکت کننده محلی تان تماس گرفته و آنها میتوانند درخواست را از طریق تلیفون با شما تکمیل نماید. شما همچنان میتوانید از یک عضو خانواده یا دوست در خانه پُری کردن آنلاین فورم کمک بگیرید.
  

اگر من رد شوم چه خواهد شد؟ آیا من میتوانم درخواست تغییر تصمیم دهم؟

بلی. اگر میخواهید درخواست پژوهش تصمیم دهید، شما ممکن به CAA یا سازمان فرهنگی مشارکت کننده کسانیکه درخواست شما را رد نموده است تماس گرفته و به آنها بگویید که شما درخواست پژوهش تصمیم میدهید. یک شخص متفاوت در CAA یا سازمان فرهنگی مشارکت کننده درخواست شما را مرور خواهد نمود. اگر آنها تصمیم مشابه بگیرد، شما میتوانید از طریق MaineHousing از طریق تماس گرفتن با 1-800-452-4668 درخواست پژوهش دهید.


پرسش های واجد شرایط بودن

کی برای مساعدت کرایه واجد شرایط است؟

"درخواست دهندگان کرایه نشین باید تمام این معیارات را پوره کرده تا برای مساعدت کرایه در نظر گرفته شوند:

عاید خانواده شما باید حدود معین عاید را پوره نماید. حدود با موقیعت و اندازه خانواده فرق میکند. اینجا کلیک کنید تا حدود عاید را ببینید. شما باید در جریان همه گیری مشکل مالی داشته بودید (که در 13 مارچ 2020 آغاز میشد).

شما باید در پرداخت کرایه و هزینه خدمات رفاهی سخت با مشکل مواجه بوده باشید. همچنان اگر شما بی‌خانه باشید شاید واجد شرایط باشید."

من در خانه کمکی زندگی میکنم. میتوانم درخواست دهم؟

بله، قبل از درخواست، مطمئن شوید که به مدیر برنامه مسکن یارانه ای اطلاع داده اید تا در صورت نیاز بتوانند اجاره شما را تغییر دهند.

آیا برای اینکه من واجد شرایط باشم باید در حالت بدون شغل باشم؟

نخیر. تا زمانیکه شما ضروریات پروگرام را برآورده میسازید، شما نیاز ندارید تا جهت واجد شرایط بودن برای پروگرام در حالت بدون شغل به سر ببرید.

من باید ساعات خود را کاهش میدادم/که هزینه ها را بخاطر موضوعات مراقبت طفل مرتبط به COVID-19 افزایش داد. من میتوانم درخواست دهم؟

بلی.

من در یک خانه سیار زندگی میکنم و روی زمین که هستم کرایه میدهم. آیا من میتوانم به این پروگرام درخواست دهم؟

بلی. این پروگرام کرایه محوطه و/یا کرایه خانه سیار را پوشش میدهد. فیس های پارک پوشش داده نشده است.

من یک کرایه دهنده نیستم، من یک گرو دارم. آیا برای من مساعدت وجود دارد؟

متأسفانه، پروگرام مساعدت کرایه‌ای اضطراری (Emergency Rental Assistance Program) فقط برای کرایه دهندگان موجود است. اداره محافظت مصرف کننده مین (Homeowners Assistance Fund) صندوق کمکی مالکان خانه را پیش خواهد برد. آنها موارد جدید را اینجا پوست خواهند نمود. شما میتوانید با این شماره 1-888-664-2569 با آنها همچنان به تماس شوید.

اگر من عاید نداشته باشم چه خواهد شد؟ آیا باز هم میتوانم درخواست دهم؟

اگر شما عاید نداشته باشید، شما باز هم شاید برای این پروگرام درخواست دهید. شما یک سند حقوقی که میگوید که شما عاید ندارید را امضاء خواهید نمود.

من پیسه قرض کردم تا کرایه/هزینه خدمات رفاهی را پرداخت نمایم یا من کرایه/هزینه خدمات رفاهی را با کریدت کارت پرداخت نمودم. آیا میشود این به من از طریق این پروگرام پرداخت گردد؟

نه ما نمیتوانیم به شما بازپرداخت کنیم. این پروگرام فقط برای کرایه و خدمات رفاهی است که تا حالا پرداخت نشده باشد. مگر ما در نظر داریم که به قرض نمودن پول نیاز داریم تا کرایه پرداخت کنیم منحیث سند که نشان دهد شما از این پروگرام کمک نیاز دارید. شما نیاز دارید که دیگر نیازهای واجد شرایط بودن را هم پوره نمایید.

آیا جهت درخواست دادن نیاز دارم تا باید وظیفه خود را از دست داده باشم یا عاید ام کاهش یافته باشد؟

نخیر. شما فقط نیاز دارید که ضروریات عاید را پوره نمایید، در جریان همه گیری مشکل مالی داشته باشید، و در پرداخت کرایه یا هزینه خدمات رفاهی سخت مشکل داشته باشید.

اگر عاید من اندک از حد عاید منطقه ما بالا باشد چه خواهد شد؟ چیزی است که من باید انجام دهم؟

برای معلومات بیشتر با CAA یا سازمان فرهنگی مشارکت کننده محلی تان صحبت کنید.

من به مقصد خریدن و تصاحب کردن کرایه میدهم. میتوانم درخواست دهم؟

بلی. تا زمانیکه هیچ کس در خانواده شما صاحب اپارتمان نباشد یا در گرو فعلی برای دارایی باشد. شما یا مالک خانه تان باید توافق کرایه یا اجاره تان را فراهم کنید.

من از والدین یا دیگر اقارب خود کرایه گرفتم. میتوانم درخواست دهم؟

"شما میتوانید درخواست دهید فقط اگر در اپارتمان جدا از صاحب خانه زندگی میکنید. این به این معنی است که شما باید در اپارتمان تان سهولت های آشپزخانه و تشناب را داشته باشید. شما باید یک اجاره از قبل نوشته شده و شواهد تاریخچه پرداخت های کرایه تانرا داشته باشید.

شما اگر اقارب بوده و کرایه را بشکل غیررسمی پرداخت میکنید واجد شرایط نیستید. اگر مطمئین نیستید به MaineHousing با این شماره 800-452-4668 به تماس شده و ما میتوانیم با شما کمک کنیم."

من یک هم‌اطاقی دارم و من در پرداخت کرایه کمک لازم دارم ولی او ندارد. میتوانم درخواست دهم؟

بلی. شما برای قسمت کرایه خودتان میتوانید درخواست دهید. شما نیاز ندارید تا عاید هم‌اطاقی تانرا در درخواست تان تذکر دهید. اگر شما واجد شرایط باشید به مالک خانه شما قسمت کرایه شما پرداخت خواهد شد. اگر شما به مالک خانه خود بگونه مستقیم پرداخت میکنید، از مالک خانه شما پرسیده خواهد شد تا اسناد معین را ارائه نماید. آنها معلومات را زمانیکه شما درخواست دادید در یک ایمیل دریافت خواهند نمود. اگر شما کرایه را به هم‌اطاقی تان تادیه میکنید، شما نیاز دارید تا اسناد و مدارک تاریخچه پرداخت آنرا ارسال کنید.

آیا من باید از کرایه دادن پس مانده باشم تا درخواست دهم؟

نه می‌توانید برای پوشش پرداخت‌های اجاره گذشته و/یا آینده درخواست دهید. در صورت نیاز می توانید تا 12 ماه اجاره با احتساب اجاره بها را تا 13 مارس 2020 در صورت نیاز و حداکثر تا 3 ماه آینده را در یک زمان درخواست کنید


پرسش های پوشش پروگرام

وجوه مساعدت کرایه چی را پوشش خواهد داد؟

"برنامه کمک اجاره اضطراری می تواند اجاره و برق را پس از 13 مارس 2020 پرداخت کند. این برنامه به مدت حداکثر 3 ماه در یک زمان به پوشش اجاره آینده ادامه می دهد.

این برنامه همچنین می تواند تا زمانی که هزینه های تأخیر قانونی و بخشی از اجاره شما باشد، هزینه های تأخیر اجاره را پرداخت کند. همچنین می تواند هزینه های سفر مانند هزینه های درخواست و نظارت و سپرده های تضمین شده به صاحب خانه را پوشش دهد. حتی اگر برای پرداخت اجاره بها نیازی به کمک ندارید، می توانید برای پرداخت هزینه برق خود درخواست کمک کنید.

برای من به چه مقدار کرایه ماهانه توسط این پروگرام پوشش داده خواهد شد؟

هیچ حداکثر ماهانه روی کمک کرایه برای واجدین شرایط وجود ندارد. اگر شما واجد شرایط باشید پروگرام پول کرایه را که شما در سند اجاره روی ان توافق کردید خواهد پرداخت. شما میتوانید برای کرایه پرداخت نشده تا به 13 مارچ 2020 درخواست دهید، همچنان این عمل در مورد کرایه 3 ماه آینده در یک وقت نیز صدق میکند. بطور مثال، شما میتوانید در اگست 2021 درخواست دهید و درخواست میتواند کرایه ماه های سپتمبر، اکتوبر، و نومبر 2021 یا هر کرایه که از دوران قبل شما مدیون باشید را پرداخت میتواند. این پروگرام میتواند مجموعاً تا به 12  ماه کرایه و/یا هزینه خدمات رفاهی را پرداخت نماید.

آیا بعد از اینکه پروگرام سه ماه اول من را پوشش میدهد آیا باز هم در پرداخت نمودن کرایه کمک بدست خواهم آورد؟

بلی. شما میتوانید مجموعاً تا به 12 کرایه بدست بیاورید. زمانیکه 3 ماه نخست به پایان رسید، اداره مساعدت اجتماع (Community Action Agency) شما با شما تماس خواهد گرفت و پرسان خواهد کرد که شما هنوز هم آیا به کمک نیاز دارید. بعد شما شاید قادر به بدست آوردن کمک در پرداختن کرایه/هزینه خدمات رفاهی سه ماه دیگر هم شوید.

حتی اگر من کمک کرایه نیاز نداشته باشم، میتوانم برای وجوه کمکی جهت پرداختن هزینه خدمات رفاهی درخواست دهم؟

بلی، کرایه دهندگان حتی اگر در پرداخت کرایه شان کمک لازم نداشته باشند میتوانند برای کمک در پرداخت هزینه خدمات رفاهی درخواست دهند. شما نیاز دارید با نشان دادن یک صورتحساب تازه از کمپنی/کمپنی های خدمات رفاهی مبالغ قابل پرداخت گذشته و فعلی تانرا نشان دهید.

آیا پروگرام میتواند بیل های آینده خدمات رفاهی را پرداخت نماید طوریکه از کرایه را پرداخت مینماید؟

نه برای پرداخت شرکت برق شما به قبض یا قبض فعلی شما نیاز داریم.


د جایداد څښتن اړونده تکراري پوښتل کېدونکې پوښتنې

در صورتیکه کرایه دهندگان من درخواست میدهند من نیاز دارم چه کار کنم؟

"CAA یا سازمان فرهنگی مشارکت کننده. محلی شما یک درخواست ستندرد، مختصر به شما بخاطر خانه پُری کردن و امضاء نمودن ارسال خواهد کرد. شما یک نمونه‌ای توافق را اینجا میتوانید ببینید. شما همچنان نیاز خواهید داشت تا یک W-9 را در صورتیکه در پروگرام های قبلی کمک کرایه اشتراک ننموده باشید فراهم نمایید. شما همچنان نیاز خواهید داشت تا یک سند اجاره یا توافق کرایه بین شما و کرایه نشین که به پروگرام درخواست میدهد را فراهم کنید. اگر شما یک سند اجاره یا توافق کرایه ندارید، شما نیاز دارید تا اسناد و مدارک (مانند یک سند یا بیل کرایه) اینکه صاحب دارایی هستید را ارسال کنید. اگر کرایه نشین شما یک درخواست بفرستد، CAA یا سازمان فرهنگی مشارکت کننده. محلی شما به شما یک ایمیل خواهد فرستاد و یا تماس خواهد گرفت و به شما خواهد گفت که چگونه میتوانید درخواست ارسال کنید. شما باید به کرایه نشین خود اسناد و مدارک امضاء شده پروگرام را فراهم سازید.

شما نیاز دارید به CAA یا سازمان فرهنگی مشارکت کننده. در محدوده روزهای مشخص جواب دهید: اگر تماس بگیرد، پیام نماید، یا ایمیل نماید 5 روز، یا اگر از طریق پُست الکترونیکی تماس بگیرند 7 روز مهلت دارید. اگر شما در این چارچوب زمانی پاسخ ندهید، کرایه نشین شما بجای شما وجوه پروگرام را دریافت خواهد نمود."

اگر من اشتراک کنم با چه موافقت میکنم؟

زمانیکه شما در این پروگرام شرکت میکنید، شما موافقت میکنید که جهت خروج کرایه نشین خود بخاطر نپرداختن کرایه یا هر هزینه مرتبط به آن از ماه مارچ 2020 تا امروز یا برای هر ماه که توسط این پروگرام پرداخت شده است دست به هیچ عمل نمی زنید. شما همچنان موافقه میکنید که کرایه‌ای کرایه نشین را بیشتر از 5% در مدت زمان 12 ماه بالا نبرید. اگر کرایه نشین شما به رضایت کرایه نشین بوده یا شود، شما موافقه میکنید که دست به یک خروج بدون-دلیل در جریان ماه های که به شما توسط پروگرام مساعدت کرایه‌ای اضطراری (Emergency Rental Assistance Program) (Emergency Rental Assistance Program) پرداخت شده است نمی زنید.

آیا به نمایندگی از کرایه نشین ام من میتوانم برای کمک کرایه‌ای درخواست دهم؟

شما میشود با کرایه نشین در خانه پُری کردن درخواست کمک کنید. شما همچنان با تماس گرفتن به CAA یا سازمان فرهنگی مشارکت کننده محلی تان میشود که این پروسه را با خواستن درخواست مالک خانه آغاز نمایید. از آنجا، شما این درخواست را تکمیل و ارسال خواهید کرد. CAA یا سازمان فرهنگی مشارکت کننده شما با کرایه نشین شما تماس خواهد گرفت. 

آیا حد برای اینکه من چه تعداد کرایه نشینان با استفاده از این پروگرام داشته میتوانم وجود دارد؟

نخیر

به من پرداخت پول چگونه صورت خواهد گرفت؟

با در نظر داشت اینکه شما چه معلومات در درخواست و توافق ارائه کردید، شما پول را از طریق ارسال مستقیم بانکی یا چک دریافت خواهید کرد.

اگر به من پول برای ماه های آینده پرداخت شده باشد و کرایه نشین من کوچ کند چه خواهد شد؟ آیا من باید به پروگرام بازپرداخت کنم؟

بلی. شما باید به پروگرام هر ماه را که کرایه نشین متصدی اپارتمان نبوده است را بازپرداخت کنید.

اگر من تصمیم بگیرم که شرکت نمیکنم چه خواهد شد؟

ما آرزو داریم که مالکان خانه بخواهند در پروگرام شرکت کنند مگر ما از شما خواسته نمیتوانیم تا این عمل را انجام دهید. مگر، کرایه نشین شما میشود بدون شما به این پروگرام درخواست دهد و وجوه را بدست بیاورد. اگر شما میخواهید که اشتراک نکنید، لطف نموده زمانیکه CAA با شما تماس میگیرد این موضوع را سمع شان برسانید.

اگر کرایه نشین من شرکت کردن را رد کند چه خواهد شد؟ باز هم میتوانم به نمایندگی از آنها درخواست دهم؟

ما آروز میکنیم که کرایه نشینان شرکت کنند مگر ما آنها را مجبور به درخواست دادن کرده نمیتوانیم. شما به نمایندگی از آنها درخواست ندهید.

اگر درخواست کرایه نشین من رد شود آیا میتواند درخواست پژوهش تصمیم را دهد؟

بله قربان. اگر مستأجر شما می‌خواهد یک درخواست تحقیقاتی ارائه دهد، باید بتواند به شما کمک کند درخواستی را با مستاجر خود در خانه پر کنید. شما همچنان باید با CAA یا سازمان فرهنگی شرکت کننده محلی خود تماس بگیرید تا به درخواست صاحب خانه فرآیند را آغاز کنید. از آنجا این درخواست را تکمیل و ارسال خواهید کرد. CAA یا سازمان فرهنگی شرکت کننده با مستاجر شما تماس خواهد گرفت. تماس بگیرید و به آنها بگویید که می خواهد درخواست تحقیق کند. شخص دیگری در CAA درخواست خود را بررسی خواهد کرد. اگر CAA یا سازمان فرهنگی شرکت کننده تصمیم مشابهی بگیرد، مستأجر شما می تواند از طریق MaineHousing با شماره 1-800-452-4668 درخواست تحقیق کند. 

آیا به نمایندگی از کرایه نشین ام من میتوانم درخواست پژوهش تصمیم CAA یا سازمان فرهنگی مشارکت کننده را بدهم؟ نخیر. اما، شما میتوانید به نمایندگی از خود تان یک درخواست پژوهش را آغاز کنید. 

کرایه نشین من به این پروگرام درخواست داد و بعد کوچ کرد. آنها تا حالا مدیون من بخاطر کرایه قبلی/پرداخت نشده هستند. من باید چه کار کنم؟

طوریکه درخواست شده است اسناد و اوراق را خانه پُری کنید. ما کرایه قبلی/پرداخت نشده را تا وقتیکه کرایه نشین در زمان درخواست دادن در اپارتمان شما بود و برای پروگرام واجد شرایط بود را پرداخت خواهیم کرد.اگر شما نگران هستید که کسی را شما میشناسید که به پروگرام درخواست داده است و واقعاً نیاز به کمک ندارد، شما میتوانید به خط تلیفون جعل بازرس ایالت مین (Maine State Auditor's Fraud Hotline) تماس گرفته تا یک گزارش درج کنید. MaineHousing همچنان حق به گونه تصادفی انتخاب کردن درخواست ها و درخواست اسناد و مدارک حمایوی جهت بررسی نمودن واجد شرایط بودن برای پروگرام را محفوظ نگه میدارد.MaineHousing دریافت مساعدت عامه در ثبت نام یا دسترسی یا نحوه برخورد در پروگرام ها و فعالیت هایش بر اساس نژاد، رنگ، مذهب، جنس یا جندر، هویت جنسی، شناخت یا حالت جندر، اصلیت، اصل و نسب، ناتوانایی، سن، حالت مدنی تبعیض قایل نمیشود. در اشتغال، MaineHousing بر اساس نژاد، رنگ، مذهب، جنس یا جندر، هویت جنسی، شناخت یا حالت جندر، اصلیت، اصل و نسب، سن، ناتوانایی، یا معلومات ژنتیکی تبعیض نمیکند. MaineHousing خدمات و کمک های مساعدتی مناسب ارتباطات را با اطلاع کامل فراهم خواهد کرد. MaineHousing همچنان این سند را در فرمت های متبادل با اطلاع کافی فراهم خواهد کرد. MaineHousing شخص ذیل را مسؤل هماهنگی تطابق با ضروریات علیه تبعیض قابل تطبیق فدرالی و ایالتی و همچنان رسیدگی به شکایات گماشته است. لاورن بوستارد، اداره خانه سازی ایالت مین (Maine State Housing Authority)، 26 Edison Drive, Augusta, Maine 04330، شماره تلیفون 1-800-452-4668 (صدا فقط در ایالت)، (207) 626-4600 (صدا) یا وسیله ارتباطات مین (Maine Relay) 711.


@2022 MaineHousing. All Rights Reserved. 
MaineHousing does not support or endorse external links. 
Facebook Icon   Twitter Icon  Instagram Icon  Pinterest Icon
26 Edison Drive, Augusta ME 04330
(800) 452-4668 \ (207) 626-4600
Fax (207) 626-4678 \ Maine Relay 711